Hea ratsanik on tark ratsanik!

Veterinaaria 3.taseme treeneritele

Koolituse tutvustus

Sellel videokoolitusel tuleb juttu hobuse kehaehitusest, füsioloogiast, haiguste ennetamisest ja esmaabist.

Juttu tuleb ka võistlustel osalemisest veterinaaria seisukohast.

Samuti leiate siit hobuse kabjahoolduse loengu.

Kõikide videoloengute juurest leiate õppematerjalid ja loengute esitlused.

Et koolitustunde saaks arvestada treenerite taseme- ja täiendkoolitustundide hulka, on vaja lahendada testid positiivsele tulemusele ja neid on selle moodulite juures 3.

Koolituse sisu

Hobuse kehaehitus, füsioloogia, haiguste ennetamine ja esmaabi
Triin Tohver käsitleb hobuste tervishoiu ja levinud haiguste olulisi aspekte, pakkudes põhjaliku ülevaate veterinaaria põhitõdedest hobuseomanikele ja treeneritele. Arutletakse terve hobuse parameetrite üle, nagu pulss, hingamissagedus ja limaskestad, rõhutades nende hindamise tähtsust. Samuti tutvustatakse sagedasemaid haigusi, sealhulgas lonke põhjuseid, kabjaprobleeme, seedehäireid (tiirud) ja nahaprobleeme, pakkudes soovitusi esmaseks abiks ja veterinaararsti poole pöördumise vajaduseks. Oluline fookus on haavahooldusel, vaktsineerimisel ja parasiitide tõrjel, rõhutades ennetuse ja õigeaegse sekkumise kriitilist rolli hobuste heaolu tagamisel.

  • Hobuse kehaehitus, füsioloogia, haiguste ennetamine ja esmaabi
    00:00
  • Veterinaaria test 3.tasemele

Võistlustel osalemine veterinaaria seisukohast
Selles videos tutvustatakse rahvuslikel võistlustel osalemise veterinaarseid reegleid. Rõhutab gripivaktsineerimise tähtsust ja selle kohustuslikkust võistlustel, selgitades haiguse olemust ja levikut. Kirjeldatakse vaktsineerimisskeeme ja nõudeid, käsitledes ka võimalikke trahve ja sanktsioone reeglite rikkumise korral. Lisaks mainitakse eri veterinaarkontrolle teatud ratsaspordialadel, nagu kestvusratsutamine, kolmevõistlus ja rakendisport.

Hobuse kabjahooldus
Margus Kurgvel annab ülevaate hobusekapjade hooldusest ja rautuse ajaloost, alates varasematest kaitsevahenditest kuni tänapäevaste meetoditeni. Räägitakse kapjade anatoomiast, nende kasvust ja biomehaanikast, selgitades, kuidas õige hooldus mõjutab hobuse heaolu. Esile tuuakse erinevaid kapjaprobleeme nagu mädanikud, laminiit ja lõhed, ning nende ravimeetodeid. Samuti käsitletakse rauavaliku ja paigalduse erisusi ning rõhutatakse hobuste rautajate hariduse tähtsust, et tagada loomadele parim võimalik hooldus.